Strefa Inwestora

Zobacz co zyskasz
Dla inwestora budowlanego istotne jest to by jego budowla spełniała wymagania współczesnego budownictwa pod względem zarówno estetycznym jak i ekonomicznym.

Dzięki technologii TX Active®, możliwe jest długotrwałe zachowanie przez powierzchnie betonowe pierwotnego wyglądu, zmniejszenie rozwoju mchów i porostów oraz ograniczenie gromadzenia się zabrudzeń. Fotokatalityczna powierzchnia gwarantuje również poprawę jakości powietrza. Cały proces przebiega pod wpływem promieniowania słonecznego i nie wymaga dodatkowych zabiegów wspomagających. Ważne jest to, że powyższe właściwości beton zachowuje przez cały okres swojego użytkowania. Wynika to z faktu, że katalizator odpowiedzialny za te procesy, nie zużywa się w procesie oczyszczania.

Decydując się na stosowanie innowacyjnych produktów, można liczyć na uzyskanie dodatkowych właściwości, które - w dłuższej perspektywie - zniwelują początkowo wyższe nakłady finansowe.


  Zmniejszenie zanieczyszczeń

Wyniki badań wykazały, zmniejszenie się stężenia NOx w obszarze z kostką brukową wykonaną w technologii TX Active® od 20% do 60% (średnio 47%) w stosunku do odcinka ulicy pozostawionego z nawierzchnią asfaltową.


  Poprawa jakości powietrza

Zanotowano również większą poprawę jakości powietrza na wysokości 30 cm od podłoża niż na wysokości 180 cm. Jest to szczególnie istotne dla zdrowia małych dzieci (przeciętna wysokość wózka dziecięcego to 70 cm), które są szczególnie podatne na choroby układu oddechowego, spowodowane zwiększoną koncentracją zanieczyszczeń w powietrzu.


  Samooczyszczanie

Technologia TX Active® zapewnia zachowanie pierwotnej estetyki budynku przez cały okres trwania inwestycji. Wybór tej technologii jest szczególnie uzasadniony dla budynków usytuowanych w centrum miasta, gdzie agresywne działanie zanieczyszczeń, które są typowe dla obszarów miejskich, jest szczególnie widoczne. Jej zastosowanie zapobiega gromadzeniu się zabrudzeń (zwłaszcza na powierzchniach pionowych) i ogranicza koszty związane z czyszczeniem elewacji.


  Zwiększenie bezpieczeństwa

Zastosowanie produktów fotokatalitycznych wykonanych w technologii TX Active® w obszarze tunelu, oprócz znaczącej poprawy jakości powietrza, dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo ruchu pojazdów poprzez czyste i jasne wnętrze tunelu, zapewniając kierowcom lepszą widoczność. Aktywacja powierzchni fotokatalitycznej wnętrza tunelu została zapewniona przez zastosowanie lamp UV.


  Certyfikat ekologiczny

Dzięki użyciu wyrobów budowlanych TX Active®, możliwe jest uzyskanie dodatkowych punktów przy ocenie budynku starającego się o certyfikat Ekologicznego Budownictwa LEED lub BREEAM. Pozytywna ocena i przyznanie takiego certyfikatu ma wpływ na podwyższenie wartości inwestycji, w odniesieniu do rynku nieruchomości.


  Przyjazne środowisku

Użycie wyrobów budowlanych, które zostały wyprodukowane w oparciu o cement TioCem® jest ściśle związane z działaniami na rzecz Zrównoważonego Rozwoju i wykorzystywania materiałów przyjaznych dla środowiska.

Newsletter

Newsletter